Dawkowanie przy stosowaniu wewnętrznym

Język: Дозировка при вътрешно приложение Dosage for internal application Dosering bij inwendige toepassing Dawkowanie przy stosowaniu wewnętrznym

Osoby, które zaczynają czytać ten dział, a nie przeczytały informacji o zasadach stosowania wewnętrznego, prosimy o zapoznanie się z nimi. Zapobiegnie to nieprawidłowemu użyciu Citroseptu.


Profilaktycznie, jako uzupełnienie diety we flawonoidy

W celu uzupełnienia diety we flawonoidy poleca się spożywanie Citroseptu 3 razy dziennie po 15 kropli rozpuszczonych w 200 - 250 ml płynu (najlepiej w herbacie z melisy).

Przy pierwszych objawach grypy, przeziębienia, oraz infekcji zapotrzebowanie organizmu na flawonoidy wzrasta. Ekstrakt należy w takich przypadkach przyjmować 2 razy dziennie po 50 - 70 kropli przez ok. 3 dni. Nie należy traktować ekstraktu jako leku na przeziębienie i grypę a jedynie jako uzupełnienie diety w okresie obniżonej odporności organizmu.

W przypadku kapsułek Citrosept Active wystarczy zażywać jedną kapsułkę dziennie, w trakcie posiłku.

Citrosept Junior zaleca się podawać dzieciom powyżej 4 roku życia, raz dziennie 10 ml. Porcję tę można rozbić na kilka mniejszych (np. 2 razy dziennie po 5 ml).


Miesięczna dieta oczyszczająca  


Polecana osobom o zadowalającym stanie zdrowia, pragnącym wzmocnić i oczyścić swój organizm. Wspomagająco przy odchudzaniu. Poleca się przyjmowanie ok. 10 - 15 kropli dziennie przez 2 tygodnie, ok. 15 - 20 kropli w trzecim tygodniu i 20 - 30 kropli w czwartym.


3-miesięczna dieta oczyszczająca

Polecana dla wzmocnienia organizmu w stanach zmęczenia i przygnębienia z nieokreślonych przyczyn (syndrom znużenia). Polecamy używanie ekstraktu przez 3 miesiące. Postępowanie jak wyżej. Po osiągnięciu maksymalnej porcji w IV tygodniu należy utrzymać ją przez tydzień V i VI. Potem porcję zmniejsza się do 20 kropli dziennie i utrzymuje się ją do końca 3 miesiąca. W diecie oczyszczającej należy spożywać większą ilość błonnika (pieczywo razowe, otręby zbożowe), co spowoduje oczyszczenie przewodu pokarmowego z resztek pokarmowych i substancji toksycznych powstałych w reakcji Herxheimera. Podczas tego okresu należy więcej pić, by ułatwić organizmowi wydalanie szkodliwych substancji. W celu dodatkowego wzmocnienia flory jelitowej, należy podczas przyjmowania ekstraktu spożywać produkty powstałe w wyniku skwaszenia mleka (kefir, jogurt), kiszoną kapustę itp. Zalecane jest też spożywanie większej ilości olejów roślinnych lub oliwy z oliwek.

INNE PRODUKTY:

 

STRONA FIRMOWA: