Działanie w przypadku nieprawidłowego użycia Citroseptu

Język: Действия в случай на неправилна употреба на Цитросепт Measures to be taken in the event of incorrect application Maatregelen bij onjuiste toepassing Działanie w przypadku nieprawidłowego użycia Citroseptu

Po kilku latach kontaktu z ekstraktem z grejpfruta przedstawiamy Państwu niektóre przykłady złego użycia preparatu, które oparte są na doświadczeniach jego użytkowników - eksperymentatorów. Przyczyną wszystkich problemów jest niewłaściwe użycie NIEROZCIEŃCZONEGO ekstraktu. Oto lista, której prosimy nie przedłużać:

  • Wypicie nierozcieńczonego ekstraktu
  • Wtarcie nierozcieńczonego ekstraktu w błonę śluzową lub ranę
  • Wtarcie (wmasowanie) nierozcieńczonego ekstraktu w skórę
  • Wyszczotkowanie zębów

Wypicie nierozcieńczonego ekstraktu Częsty błąd osób nie czytających ulotek załączonych do preparatów. Może wywołać podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej i przełyku.
Działanie: Jak najszybciej wypić ok. 0,5 - 1 litr płynu. Może to być woda lub najlepiej sok z cytrusów. Jeżeli jest to możliwe, należy spożyć kilka łyżek otrębów zbożowych lub trochę pokarmów zawierających pełne ziarno (kasza, chleb razowy). Pomocnym jest też zjedzenie kisielu lub budyniu (najlepiej niesłodzonego).
Prawidłowe zastosowanie: Patrz w dziale - Dawkowanie.
Wtarcie nierozcieńczonego ekstraktu w błonę śluzową lub ranę może spowodować podrażnienie tkanki, pieczenie, zaczerwienienie.
Działanie: Jak najszybciej przemyć miejsce ciepłą wodą z mydłem. Zastosować obojętny i nawilżający krem (np. z aloesem).
Wtarcie (wmasowanie) nierozcieńczonego ekstraktu w skórę Stosują zwykle panie jako maseczki (zwłaszcza niebezpieczne jako maseczka na noc). Efekt to wysuszona, napięta i żywoczerwona skóra.
Działanie: Tak samo jak w przypadku wtarcia w błonę śluzową tylko z użyciem większej ilości kremu.
Wyszczotkowanie zębów a co za tym idzie dziąseł, znowu najczęściej stosowane na noc. Rankiem, zamiast poczucia świeżości w ustach, budzi nas pieczenie całej jamy ustnej. Zwykle towarzyszy temu stan zapalny błony śluzowej jamy ustnej i języka (zwłaszcza pod językiem), znaczne (mijające) obniżenie zdolności kubeczków smakowych do odczuwania smaków.
Działanie: Spożywanie posiłków może przez jakiś czas być raczej bolesnym doświadczeniem, więc należy przez kilka dni przyjmować łagodne, obojętne smakowo pokarmy o konsystencji papek. Polecamy płukanie ust łagodzącymi i nawilżającymi płynami (aloes), rozcieńczonym naparem z rumianku.

INNE PRODUKTY:

 

STRONA FIRMOWA: