Ogólne zasady stosowania wewnętrznego

Język: Общи правила за вътрешно приложение General principles for internal application Eerste hulp maatregelen Ogólne zasady stosowania wewnętrznego

Ekstrakt w płynie należy przyjmować zawsze w postaci roztworu. Aby złagodzić gorzki smak ekstraktu należy rozcieńczyć go przynajmniej w 200 ml wody, herbaty miętowej, herbaty z melisy lub soku pomarańczowego.

Podany niżej sposób dozowania oparty jest na wieloletnich doświadczeniach; odstępstwa od tego schematu nie stwarzają zagrożenia dla zdrowia, ponieważ nawet stukrotne przedawkowanie ekstraktu nie powoduje wystąpienia niebezpiecznych objawów. U niektórych osób, zwłaszcza przy pierwszym zastosowaniu lub po zażyciu większej porcji ekstraktu, zaobserwować można krótkotrwałe pogorszenie samopoczucia lub nasilenie objawów istniejących przypadłości. Jest to naturalna reakcja, która nazywa się reakcją Herxheimera (nazwa ta pochodzi od nazwiska Karla Herxheimera – niemieckiego lekarza dermatologa, który szerzej zainteresował się zjawiskiem usuwania toksyn z organizmu człowieka). Spowodowana jest zwiększeniem ilości toksyn we krwi. Jej objawami mogą być: złe samopoczucie, lekka biegunka, lekkie objawy grypopodobne itp. Objawy te są wbrew pozorom dobrym znakiem, ponieważ świadczą o rozpoczęciu procesów oczyszczania organizmu. W takiej sytuacji nie powinno się przerywać podawania ekstraktu. W przypadku bardzo nasilonej reakcji Herxheimera należy zmniejszyć porcje. Reakcja ta występuje u osób, które mają mocno zanieczyszczony organizm z powodu niewłaściwej diety, po spożywaniu zbyt dużej ilości pokarmów lub leków syntetycznych. Osoby zażywające ekstrakt po raz pierwszy powinny zaczynać przyjmowanie go od małych porcji (ok. 5 kropli na szklankę płynu dziennie). W ciąży i w czasie karmienia piersią, jak już wspomniano, nie polecamy stosowania Citroseptu. Jeżeli jednak ciężarna, lub karmiąca, kobieta zdecyduje się na jego użycie, nie powinna przekraczać porcji 15 kropli dziennie m.in. z powodu możliwości wystąpienia reakcji Herxheimera. Przejściowe zwiększenie się we krwi poziomu usuwanych toksyn dla dorosłego człowieka może objawiać się jako złe samopoczucie, lecz u płodu może spowodować niepotrzebne komplikacje i w efekcie zaburzenia w jego rozwoju. Reakcja Herxheimera nie występuje lub jest niezauważalna, jeżeli zaczynamy przyjmować Citrosept najpierw w małych porcjach - ok. 5 kropli dziennie. Porcje takie stosuje się przez 3 - 4 dni, po czym stopniowo zwiększa się je do zalecanych.

INNE PRODUKTY:

 

STRONA FIRMOWA: