Ostrożność w stosowaniu

Język: Повишено внимание при приложение Precautions Voorzorgsmaatregelen Ostrożność w stosowaniu

Citrosept jest środkiem w 100% naturalnym i nie jest niebezpieczny dla zdrowia, mimo to ostrożność przy jego stosowaniu powinny zachować poniżej wymienione osoby:

  • uczulone na cytrusy - powinny zacząć stosować ekstrakt w bardzo małych dawkach porcjach np. 1 kropla na szklankę płynu dziennie. Jeżeli nie wystąpi reakcja alergiczna należy przyjmować taką porcję przez ok. 5 dni i stopniowo zwiększać ją o 1 kroplę dziennie, aż do porcji jaką chce się uzyskać.
  • przyjmujące leki nasercowe lub na nadciśnienie - przyjmowanie tych leków nie wyklucza stosowania Citroseptu. Jednak należy zachować przynajmniej 2 godziny odstępu pomiędzy przyjmowaniem leków i Citroseptu. Ekstrakt z grejpfruta (także owoc grejpfruta i sok grejpfrutowy) wpływa na wchłanianie i metabolizm niektórych leków, nie powinien więc być z nimi stosowany bez modyfikacji ich dawki przez leczącego nas lekarza. Spożycie leku jednocześnie z Citroseptem (lub z sokiem grejpfrutowym) może spowodować, że precyzyjnie dobrana przez lekarza dawka leku zostanie przekroczona. Może to spowodować zaburzenia rytmu serca, skoki ciśnienia krwi czy inne dolegliwości ze strony układu krążenia. Odstęp 2 godzin pomiędzy przyjmowaniem leków i Citroseptu zmniejsza ryzyko takich powikłań, ale prosimy o obserwację swego organizmu, zwłaszcza na początku przyjmowania ekstraktu. W razie wątpliwości polecamy konsultację u swego lekarza.
  • przyjmujące leki zapobiegające odrzutom przeszczepów - w takich przypadkach w ogóle odradzamy stosowanie ekstraktu.
  • przyjmujące leki w związku z chorobami wątroby - dotyczy to m.in. leków stosowanych przy wirusowych zapaleniach wątroby. Proponujemy w tym przypadku konsultację z lekarzem - wprawdzie badania potwierdziły hepatoprotekcyjne (działające ochronnie na wątrobę) właściwości ekstraktu, jednak jego działanie może nałożyć się na działanie leków. Poza tym wiele leków jest metabolizowanych w wątrobie, a przy zaburzeniu jej funkcji zmienia się tempo przemian, co może prowadzić do zmian stężenia substancji aktywnych w organizmie i nieprzewidzianych skutków.
  • kobiety w ciąży - nie przeprowadzano badań nad wpływem ekstraktu na płód, więc mimo tego, że nie wydaje się aby ekstrakt powodował zagrożenie, polecamy zastosowanie zasady „masz wątpliwości - nie bierz". Wiele kobiet przyjmuje ekstrakt w ciąży, jednak z pewnością nie powinny zaczynać jego stosowania od dużych porcji (czytaj: REAKCJA HERXHEIMERA).
  • chore na cukrzycę - poziom cukru we krwi może ulec nieznacznemu obniżeniu.

Podczas zażywania ekstraktu z grejpfruta zalecane jest spożywanie większej ilości płynów i tłuszczów roślinnych takich jak oleje oraz oliwa z oliwek.

INNE PRODUKTY:

 

STRONA FIRMOWA: